Dokumentace pozemku Tehov velikost pozemku: 10.598 m2

Pozemek leží v katastrálním území Tehov, 8 km jihovýchodním směrem od hranice Prahy. Stanice metra Háje je vzdálena 18 km, Říčany 4 km. Nedaleko jsou Jevany a Mukařov. Oblast je vyhlášena nejen jako luxusní rekreační lokalita, ale v posledních letech zde expanduje výstavba domů pro trvalé bydlení a dle statistiky se jedná o jednu z nejžádanějších lokalit. V okolí jsou lesy, v obci škola, školky, restaurace, obchody, aj. Dobré spojení s Prahou.

 

Soubor dvou parcel tvoří protáhlý obdélník o šířce cca 27 metrů a délce 400 metrů. Severní strana přiléhá k asfaltové komunikaci.  Pozemek je v rovině, místy se velmi mírně svažuje. Nachází se 30 m od nové, velkoryse pojaté výstavby. Nejbližší ulice je Na Vyhlídce, kde jsou také dostupné inženýrské sítě. 

 

Pozemky v místě, ceny a srovnání:

komerční pozemky – v místě se momentálně nenabízejí, v okolí do 5 km –   2400,-Kč/m2 – 4000,- Kč/m2

stavební k bydlení – dle kvality a vzdálenosti sítí – 2150,-Kč/m2 – 2500,- Kč/m2  ( nezasíťované pozemky)

 2900,-Kč/m2 – 3500,-Kč/m2 (zasíťované)

Předmětný soubor parcel není určen jako městská zeleň, nemá vysokou bonitu, není zde význačné ochranné pásmo, má výbornou polohu, je ve velmi mírném svahu a rovině. Veškeré sítě jsou v dosahu. Do budoucna tedy nic nebrání změně jeho využití na stavební pozemek, který by logicky navázal na výstavbu stávající. 

POZEMEK ŠKVOREC Praha - východ rozloha 16 929 m2

Pozemkový celek Škvorec se skládá ze tří částí o celkové rozloze.                   První část o velikosti 6 785 m2 navazuje na současnou zástavbu rodinných domů a dle územního plánu je již nyní v zastavitelném území. Tvoří ji obdélník o stranách cca 61×115 m.

Celou jihovýchodní stranou o délce 61 m přiléhá k asfaltové komunikaci spojující

obce Škvorec a Úvaly. 

Druhá plocha je vedena jako komunikace, ale protože dojde k jejímu přímému sloučení s první částí, ještě o trochu rozšíří kapacitní možnosti první stavební části.  

Třetí část pozemků je parcela o rozloze 9 986 m2. Leží nedaleko, ve směru na Hradešín.

Je dosažitelná z polní cesty, která na ní navazuje a v tuto chvíli je plocha využívána zemědělsky. Dá se ale logicky předpokládat vysoké zhodnocení v budoucnosti i této třetí části, neboť o tuto lokalitu v tak těsné blízkosti Prahy je velký zájem jak ze strany developerů, tak přímých zájemců o bydlení.

Všechny parcely jsou v rovině, v blízkosti inženýrských sítí, nejsou zde povodňové zóny.   Obec se snaží o svůj rozvoj, má zájem výrazně rozšiřovat obytnou zástavbu, ale i rozvoj infrastruktury. 

Škvorec se rozprostírá nad údolím Škvoreckého potoka, v okrese Praha – východ, ve Středočeském kraji. Nachází se 10 km od hranice Prahy 9 – Újezd nad Lesy.

Dobře dosažitelný je ze směru přes Říčany u Prahy s využitím dálnice D1 nebo ze směru na Kolín od Úval. 

V obci je veškerá občanská vybavenost, zároveň však absence průmyslových objektů v okolí přispívá k tomu, že o oblasti je možno hovořit jako o velmi příznivé lokalitě pro bydlení. 

Ve vesnici byla vybudována kanalizace, vodovod a proběhla celková plynofikace. 

Najdeme zde mateřskou i základní školu, knihovnu, ordinace lékaře a zubaře, ale i fotbalové hřiště, tělocvičnu či stadion, působí tu tělovýchovná jednota Sokol. 

Jsme národem velkých fotbalových nadšenců a fandů a proto není bez zajímavosti, že se zde pořádají i fotbalové soutěže.

V obci je dostupné přímé autobusové spojení s Prahou linkami PID.